O nas

Drukuj
Ulubione
Publikuj
Facebook Twitter Linkedin
Kontakt

Zdrowie i bezpieczeństwo

Polityka Bezpieczeństwa ArcelorMittal Distribution Solutions Poland stanowi o pełnym zaangażowaniu wszystkich zakładów Grupy na całym świecie w poprawę bezpieczeństwa i zdrowia pracowników, zarówno w pracy, jak i poza nią.  Chcemy być najbezpieczniejszą firmą stalową na świecie. Naszym celem jest "0" wypadków. Bezpieczeństwo i zdrowie pracowników to wartości, które ArcelorMittal stawia ponad wszystkimi priorytetami firmy.

Dążenie do wyeliminowania wypadków i dbałość o zdrowie pracowników obwarowane są rygorystycznymi wymogami. W firmie z powodzeniem działa system monitorowania i poprawy warunków pracy.

Aby zbliżyć się do wyznaczonych wskaźników,  realizujemy wiele przedsięwzięć, mających na celu poprawę zdrowia i bezpieczeństwo naszych pracowników. Są to przede wszystkim  kosztowne inwestycje w modernizację urządzeń produkcyjnych. Nie mniej ważny jest nacisk na budowanie wśród pracowników świadomości właściwych, bezpiecznych zachowań w pracy. Służą temu m.in. wprowadzone rozmowy na temat bezpieczeństwa, audyty zachowań, codzienne kontrole, rygorystyczne wymogi dotyczące procedur zachowania, ubioru, a także organizowane w całej firmie akcje uświadamiające.

6 marca 2007 roku zakłady Grupy na całym świecie po raz pierwszy przeprowadziły akcję "Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa i Higieny Pracy ArcelorMittal". Od tego czasu każdej wiosny obchodzony jest w całej firmie, w przeszło 60 krajach, Dzień BHP. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadamianie pracownikom reguł bezpiecznej pracy i promocja profilaktyki zdrowotnej.  W programie obchodów Dnia Bezpieczeństwa nie ma uroczystych akademii, wszystkie akcje przeniesione są na wydziały produkcyjne. Są szkolenia, pokazy gaszenia pożarów, ewakuacji i ratowania ludzi, konkursy rysunkowe dla dzieci. Jednak najważniejszym przesłaniem tych dni jest przypomnienie promowanej codziennie wartości: Bezpieczeństwo to priorytet Naszej firmy. 

Wdrażany system zarządzania świadomością w dziedzinie Bezpieczeństwa pomaga nam utrzymać osiągnięte wyniki na stabilnym poziomie. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że zredukowanie liczby wypadków to spore wyzwanie, ale utrzymanie wysokiego poziomu Bezpieczeństwa w firmie to jeszcze cięższa praca. Celem naszym jest więc „zakodowanie” dobrych nawyków u pracowników. Prowadzone w sposób ciągły prace nad modyfikacją odzieży roboczej i ochronnej oraz sprzętu ochrony osobistej inspirowane są spostrzeżeniami i uwagami samych pracowników, którzy są coraz bardziej świadomi korzyści, jakie wynikają z prawidłowego ich stosowania i użytkowania.

Na szczególnym miejscu w szeroko rozumianym Bezpieczeństwie w ArcelorMittal Distribution Solutions Poland znajdują się również akcje prozdrowotne: szczepienia ochronne, akcje propagowania zdrowego trybu życia, darmowe badania przesiewowe. Staramy się, aby nasi pracownicy cieszyli się dobrym zdrowiem i samopoczuciem nie tylko w pracy, ale i w domu.

BHP na magazynach

Prosimy kierowców o przestrzeganie naszych wymagań dotyczących bezpieczeństwa, a szczególnie:

  • posiadania odpowiedniej liczby pasów do zabezpieczania ładunku (12 pasów na 24 tony)
  • stosowania blokady kół podczas za- i rozładunku pojazdu (udostępnianej przez nas)
  • używania podestu do wchodzenia na naczepę (udostępnianego przez nas)
  • poruszania się po hali po wyznaczonych ścieżkach komunikacyjnych

Obowiązujący strój wchodzących na halę produkcyjną lub skład stali w ArcelorMittal (pracownik biurowy, gość, kierowca) stanowi:

  • hełm ochronny z 3 lub 4-punktowym paskiem podbródkowym (pasek nie obowiązuje na składach)
  • ochronniki słuchu (w razie konieczności)
  • okulary ochronne
  • bluza/koszula z długim rękawem
  • spodnie (długie nogawki)
  • półbuty robocze z metalowym podnoskiem
  • kamizelka odblaskowa


Do góry
Wstecz

Lakshmi Mittal

„Kwestia BHP ma fundamentalne znaczenie dla ArcelorMittal.
Z tego powodu wyznaczyliśmy sobie tylko jeden cel – całkowita eliminacja wypadków. Wierzymy, że wszystkim wypadkom  i chorobom zawodowym można  i należy zapobiegać (…)”

Złote zasady


  Polityka w zakresie BHP