Grupa ArcelorMittal

Drukuj
Ulubione
Publikuj
Facebook Twitter Linkedin
Kontakt

Grupa ArcelorMittal

Zdolność produkcyjna na poziomie 100 mln ton stali rocznie oraz 260.000 pracowników zatrudnionych w 60 krajach na całym świecie. ArcelorMittal jest światowym liderem w produkcji stali oraz w górnictwie złóż rudy stali.

Jesteśmy liderem na wszystkich głównych światowych rynkach stalowych włączając rynek samochodowy, budowlany, artykułów gospodarstwa domowego i opakowań, ze specjalistycznym  działem badań, rozwoju oraz technologii, jak również posiadającym własne zaplecze złóż surowców i imponującą sieć dystrybucji. Dzięki lokalizacji zakładów przemysłowych w ponad 20 krajach na czterech kontynentach, nasza firma jest obecna na wszystkich kluczowych rynkach stali, począwszy od krajów rozwijających się - do rozwiniętych.

Nasze priorytety

Naszym priorytetem jest produkcja stali w poszanowaniu zrónoważonego rozwoju i bezpieczeństwa. Dbamy o zapewnienie bezpieczeństwa pracy naszym pracownikom, a naszym celem jest przynależność do grona światowych producentów stwarzających najbezpieczniejsze warunki produkcji.

Jako firma jesteśmy zobligowani do dotrzymywania obietnicy "transforming tomorrow". Stanowi ona nasz cel, do którego dążymy kierując się naszymi wartościami trwałości, jakości i przywództwa.

Stal

Dysponujemy parkiem produkcji  stalowej w 20 krajach na czterech kontynentach, zarówno na rynkach rozwijających się, jak i rozwiniętych. W 2011 roku mieliśmy przychody w wysokości USD 94bn oraz produkcję stali surowej na poziomie 91,9 mln ton, co stanowi około 6% światowej produkcji stali.

Około 35% naszej stali jest produkowana w obu Amerykach, 47% w Europie i 18% w innych regionach, w tym Kazachstanie, Afryce Południowej i na Ukrainie. ArcelorMittal jest numerem jeden na rynku światowych producentów stali oraz liderem udziałów w rynku w Ameryce Północnej i Południowej, Europy Zachodniej, Europy Wschodniej, krajów byłego Związku Radzieckiego i Rosji oraz Afryce.

Koncentrujemy nasze wysiłki na generowaniu przyszłego wzrostu w rozwijających się gospodarkach, zwłaszcza w Brazylii i Indiach, biorąc udział we wspólnych przedsięwzięciach realizowanych na Bliskim Wschodzie i w Chinach.

Górnictwo

Przemysł górniczy jest jednym z filarów strategii rozwoju grupy ArcelorMittal. W 2011 roku wyprodukowaliśmy 54,1 mln ton rudy żelaza i 8,3 mln ton węgla koksowego. Nasze tanie rudy żelaza i zasoby węgla zapewniają bezpieczeństwo dostaw surowców oraz bufor bezpieczeństwa gwarantujący stabilne ceny wyrobów stalowych. Nasza firma dzięki strategiom stałego rozwoju i wzrostu zyskowności, ma w planach produkcję 100 mln ton rudy żelaza do roku 2015.

Dysponujemy parkiem górniczym w 10 krajach, takich jak: Algieria, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Kanada, Kazachstan, Liberia, Meksyk, Rosja, Ukraina i USA. Aktualnie pracujemy nad uruchomieniem wydobycia rud stali w: Australii, Mauretanii, Mozambiku, Senegalu i RPA.

Badania i rozwój

Mamy ponad 1400 pełnoetatowych pracowników naukowych oraz 11 laboratoriów na całym świecie. W 2010 roku zainwestowaliśmy ponad 320 mln USD w badania i rozwój. Używamy wiedzy naszych naukowców - specjalistów w zakresie przetwórstwa stali, celem rozwoju procesów, dzięki którym otrzymujemy czystsze i bardziej ekologiczne produkty, w tym stal o ultra-wysokiej wytrzymałości (UHSS) oraz ultra-niskiej zawartości CO2 (ULCOS) oraz aby produkowana przez naszą firmę stal była bardziej trwała, a proces produkcyjny odbywał się bez negatywnych wpływów nie tylko nasze własne środowisko, ale również naszych klientów.

Nasza struktura

ArcelorMittal swój wzrost zbudowało dzięki nabyciu licznych przedsiębiorstw trudniących się produkcją stali oraz innych aktywów, które stanowią jednocześnie nasze główne oddziały operacyjne. Grupa podzielona jest na sześć operacyjnych segmentów: Flat Carbon Americas, Flat Carbon Europe, Long Carbon Ameryk i Europy, AACIS (Azja, Afryka, Wspólnota Niepodległych Państw), Minning i Distribution Solutions (ArcelorMittal Construction znajduje się w strukturach Distribution Solutions). Wszystkie spółki działające w grupie ArcelorMittal należą do jednego z wymienionych tutaj segmentów.

Efektywne zarządzanie

ArcelorMittal, dzięki globalnej obecności na rynkach światowych, może korzystać ze swojego ogólnoświatowego zasięgu, w celu optymalizacji zarządzania w całej firmie oraz czerpać korzyści wynikajace z zastosowania ekonomii skali. Jednocześnie, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia elastyczności w procesach decyzyjnych: delegując uprawnienia na różne szczeble zarządzania, zapewniamy odpowiedzialność za procesy na właściwym poziomie w firmie.

Optymalizacja zarządzania dotyczą działów Zakupów, Dostaw, Transportu,  Prawnego, Ksiegowości i Sprzedaży. Wspólne, ponadnarodowe zespoły pracowników pracują, aby wdrażać stosowanie najlepszych praktyk w całej grupie, a także udostępniać lokalnie stosowane dobre praktyki całej organizacji.

Wierzymy, że oszczędna i produktywnie działająca organizacja jest niezbędna do zarządzania firmą w jak najbardziej efektywny sposób.

Spółka notowana na giełdzie

ArcelorMittal jest spółką notowaną na giełdach w Nowym Jorku (pod symbolem handlowym MT), Amsterdamie (MT), Paryżu (MT), Luksemburgu (MT), Barcelonie (MTS), Bilbao (MTS), Madrycie (MTS) i Walencji ( MTS).