Usługi

Drukuj
Ulubione
Publikuj
Facebook Twitter Linkedin
Kontakt

Cięcie kształtowe blach


Cięcie kształtowe stali węglowej

Oprócz dostarczania szerokiej gamy specjalistycznych produktów ze stali, zajmujemy się również świadczeniem szeregu usług, dzięki którym możemy oferować naszym Klientom jeszcze lepsze rozwiązania. Cięcie blach odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do obróbki metalu. Zajmujemy się kształtowaniem stali węglowej. Oferujemy cięcie blachy na ukos oraz wzdłuż przy użyciu technologii CNC, słynącej z ogromnej precyzji przy pełnej automatyzacji całego procesu (dokładność pozycjonowania wynosi dokładnie 1 mm).

Dysponujemy kadrą wyspecjalizowanych fachowców, którzy nie tylko zajmują się produkcją wysokojakościowych ciętych wyrobów, ale gwarantują także ich precyzyjną obróbkę, zgodną z oczekiwaniami Klientów oraz wcześniej ustalonymi parametrami oraz priorytetami.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, a także dokładnego zapoznania się z ofertą ArcelorMittal Distribution.

Czym tak właściwie jest obróbka CNC?

CNC to inaczej komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (z angielskiego: Computerized Numerical Control) - jest to innymi słowy taki system sterowania, jaki powoduje interaktywne programowanie urządzeń w niego wyposażonych. Termin “obróbka CNC” bierze się stąd, że praktycznie najczęściej stosowany jest ten system w maszynach tnących czy ogólnie - obrabiających - różnego rodzaju materiały. Za wprowadzeniem precyzyjnych, określonych danych, możliwe jest pozyskanie kształtów w seriach, które są powtarzalne. Za pomocą tej właśnie technologii powstają nasze cięte blachy.

Gdzie znajdują zastosowanie?

Jest materiałem, który wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu, a dostępny jest w arkuszach bądź specjalnych tzw. kręgach. Głównymi parametrami ciętych blach są: grubość oraz rozmiar. Na podstawie właśnie tych cech dopasowuje się je do zapotrzebowania na dane produkty. W naszej firmie zajmujemy się głównie kształtowaniem tych, które są ze stali węglowej (stop żelaza z węglem). To popularnie zwane blachy czarne. Ich zaletami są: stosunkowo niska cena, dowolna, ustalana grubość oraz rozmiar, a także szerokie zastosowanie - przykładowo do produkcji rur, narzędzi czy innych konstrukcji.

Podstawowe parametry maszyn:

  • dwa palniki
  • sterowanie komputerowe (CNC)
  • rozmiar ciętych materiałów to 3000 mm x 12000 mm przy grubości od 6 mm do 100 mm
  • dokładność pozycjonowania 1 mm

Zobacz proces i produkty cięcia termicznego

Wycena usługi cięcia termicznego oraz jej realizacja są dokonywane na podstawie dostarczonej dokumentacji technicznej w postaci wydruków lub plików w formacie CAD. Na życzenie klienta istnieje możliwość oznaczenia gotowych elementów, co ułatwia ich szybką identyfikację podczas montażu.

Do góry
Wstecz

Szybki kontakt


Marcin Zelek
| Technolog

M 508 032 539
marcin.zelek@arcelormittal.com